Gizlilik ve Güvenlik

Son Güncelleme: 01.09.2016

Gizlilik Bildirimi

DGT Yazılım Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.(DGT) “https://vexrob.com” web sitesi üzerinde, müşterilerinin gizlilik haklarına büyük önem vermekte ve aşağıda açıklanan gizlilik politikasını uygulamaktadır. Aşağıdaki maddeler, VEXROB platformlarından (Vexrob web ve mobil uygulamaları) toplanan müşteri bilgilerinin neler olduğu, söz konusu bilgilerin hangi amaçlar için toplanıldığı, hangi şekillerde kullanıldığı, bu bilgileri nasıl değiştirebileceğinizi ve sizinle yapılan iletişim konusundaki tercihleriniz gibi konuları içermektedir. Bu siteye erişmeniz bu gizlilik bildiriminde tanımlanan, bilgi toplama ve kullanma uygulamalarını kabul ediyor olduğunuzu gösterir. İşbu Gizlilik Sözleşmesi; yeni kullanıcılar için üyelik kayıt işleminin tamamlanması ile, mevcut kullanıcılar için onaylandığı tarihte,yürürlüğe girecektir.

Kişisel bilgilerinizin toplanması; hizmetlerimizin sunulabilmesi, bilgilendirme, iletişim vb. durumlar için kayıt altında tutulmaktadır.

Hizmetlerimizi ve kampanyalarımızı duyuran e-bültenlerimize ve Vexrob’a üye olmanız durumunda, sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına ad, soyad, e-posta adresi, telefon numarası, cinsiyet, doğum tarihi, kişisel ilgi alanları, fatura ve teslimat adresleri, kurum bilgileri, mesleki bilgiler, sağlığınız ile ilgili bilgiler gibi size ait bir takım bilgilere ihtiyaç duyacağız. Bunu dışında Vexrob’da kurum bilgisi, kurum çalışanları bilgisi, hasta kişisel bilgileri ve sağlık durumu vb. ilgili bilgiler de Vexrob’un bir hizmeti olarak tutulabilir ve saklanabilir. Bu bilgilerde tarafımızca sizin önemli ve gizli tutulmaya değer bilgileriniz olacak ve gizlilik hususlarına dahil olacaktır.

Bu bilgiler haricinde, site ziyaret sıklığı ve zamanları, Vexrob’un sunduğu hizmetleri kullanım zamanları ve sıklığı, satın alma yapılma zamanları ve satın alma anındaki IP adresi, ziyaret edilen sayfalar, ziyaret edilen sayfaların ziyaret sıklığı gibi kişisel bilgi içermeyen toplu istatistiksel veriler de ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz etmek ve anlamak amacıyla toplanır ve kullanılır. Satın alma esnasında kullanılan kredi kartı bilgileri DGT’nin anlaşmalı olduğu sanal POS hizmeti sağlayıcı firma (“Sistem Ortağı”) dışında hiçbir şekilde sistemlerimizde saklanmaz ve hiçbir surette 3. kişiler ile paylaşılmaz.

Kişisel Bilgilerinizin Kullanımı

Vexrob’da toplanan kişisel bilgiler, Vexrob’un sunmuş olduğu hizmetleri kullanıcılarına ulaştırmak, süreçleri takip etmek, verilen hizmete istinaden ödeme almak, hizmeti teslim etmek, müşterileri ile iletişim sağlamak ve istenilen veya yetkilendirilen hizmetlerin sağlanması ya da işlemlerin yerine getirilmesi için kullanılır.

DGT Yazılım Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. bu kullanımları desteklemek üzere, müşterilerine daha etkili hizmet sunmak, Vexrob’u ve diğer ilgili DGT Yazılım Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. ürünlerini veya hizmetlerini iyileştirmek ve aynı bilgileri tekrar tekrar girme gereğini ortadan kaldırarak sitenin kullanımını daha kolay hale getirmek veya siteyi özel tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza göre özelleştirmek için kişisel bilgileri kullanabilir.

Kişisel bilgilerinizi, bildirimleri de içerecek şekilde, kullanmakta olduğunuz ürün veya hizmetler hakkında bilgiler sağlamak için kullanabiliriz.

Araştırma amacıyla, site ziyaretleriyle ilgili verileri anonim demografik bilgilerle birleştiririz ve bu bilgileri daha yararlı içerik sağlamak üzere toplu bir şekilde kullanabiliriz. Vexrob'da giriş sınırlaması olan kimi bölümlerinde, kişiselleştirilmiş içerik sağlamak için, site ziyaret verilerini kişisel bilgilerinizle birleştirebiliriz.

Bir haber bültenine kaydolduğunuzda veya tanıtım e-postaları almayı kabul ettiğinizde, tıklattığınız e-postaları izlemek için özelleştirilmiş bağlantılar veya benzeri teknolojiler kullanabiliriz. Size daha uygun e-postalar gönderebilmek için bu bilgileri kişisel bilgilerinizle ilişkilendirebiliriz. Her e-posta, bu tür iletilerin gelmesini durdurmanıza olanak veren, abonelik iptal bağlantıları içerir.

DGT Yazılım Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. , kişisel bilgilerinizi yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde:

  1. Yasal gereklere uygun hareket etmek veya DGT Yazılım Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.'ne de siteye tebliğ edilen yasal işlemlere uymak ve resmi makamlardan gelecek talep ve emirleri uygulamak;
  2. DGT Yazılım Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak;
  3. DGT Yazılım Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. çalışanlarının veya aracılarının, DGT Yazılım Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. ürünü kullananların veya kamu güvenliği açısından acil durumlarda harekete geçmek için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir.
Toplanan Bilgilerin Paylaşımı

Vexrob’a üye olan kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Elde edilen bilgiler, gizlilik prensiplerine bağlı kalmak kaydıyla, platformların içerik bölümünü zenginleştirmek ve iyileştirmek amacı ile reklam ve bunun gibi konularda DGT grup firmaları ile paylaşılmaktadır. Amaç, Vexrob’un üstün standartlarda olmasını ve gelişimini sağlamaktır. DGT Yazılım Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. kişisel bilgileri kendi bünyesinde müşteri profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir.

Kişisel Bilgilerinizin Güvenliği

DGT Yazılım Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. müşterilerinin bilgilerinin güvenliğine büyük önem vermekte ve bunu sağlamak adına en ileri teknolojiye sahip araçlarla çalışmaktadır. Platformlarımızın güvenliğini sağlamak amacı ile güvenli ortamlarda her türlü fiziksel, elektronik ve yönetimsel önlem alınmıştır. Tüm bilgiler güvenli sunucularda saklanmakta ve yedeklenmektedir.

DGT Yazılım Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. DGT Yazılım Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın Vexrob’a ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, DGT Yazılım Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.'nin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

E-bülten Üyeliğinden Ayrılma

Herhangi bir zamanda e-bülten üyeliğinden ayrılmayı seçmeniz durumunda, size düzenli aralıklarla gönderdiğimiz e-bültenlerin başında yer alan “Duyurulardan haberdar olmak istemiyorsanız, lütfen tıklayınız” bağlantısına tıklayarak, kolaylıkla e-bülten üyeliğinden ayrılabilirsiniz.

Ayrıca [email protected] e-posta adresine; üye olduğunuz e-posta adresini bildirerek üyelikten çıkma talebinde bulunabilirsiniz.

Bunun dışında sistemsel olarak hatırlatma ve hizmeti kullandırma adına göndermiş olduğumuz E-postalar vardır. Bunlar mail bülteni üyeliği kapsamında değerlendirilmeyip; kullanıcıların Vexrob üzerinden verilen servisleri kullanmalarını sağlama ya da teşvik etmeye yönelik bilgilendirmeler olarak kabul edilirler.

Bizlere aşağıda yer alan iletişim bilgileri ile ulaşabilirsiniz:

Adres:

Vişnezade Mah. Süleyman Seba Cad. No:79/1 Beşiktaş - İSTANBUL

E-posta:

[email protected]

İşbu Gizlilik Bildiriminde Yapılabilecek Değişiklikler

Gizlilik Bildirimizde yapacağımız herhangi bir değişiklik olması durumunda mevcut üyelerimizi ilgili değişiklik konusunda bilgilendireceğiz. Kullanıcıların ilgili güncelleştirmeyi kabul etmemesi halinde tarafımıza dönüş sağlaması gerekmektedir. Aksi halde hizmetin kullanılmaya devam etmesi güncelleştirmeleri kabul anlamına gelecektir.